Wydarzenia Wydarzenia

Rajd Rowerowy szlakiem leśniczówek Nadleśnictwa

Aktualizacja

W dniu 7 kwietnia 2019 r. odbył się rajd rowerowy pod nazwą: ""Szlakiem Leśniczówek Nadleśnictwa Biłgoraj". Rajd rozpoczął się wspólnym wyjazdem chętnych uczestników w liczbie ok 70 osób spod siedziby Nadlesnictwa Biłgoraj. Następnie trasa przemierzała przez wsie Zagumnie, Bukową, Maziarnię, Hutę Krzeszowską, Osadę Leśną i zakończyła się przy pomniku powstańców styczniowych w uroczysku Knieja w pobliżu miejscowości Ciosmy.

Podczas rajdu oprócz dobrej pogody dominowała radosna atmosfera wśród uczestników i jednocześnie miłośników jazdy na rowerze, a jego zwieńczeniem było wspólne ognisko.

Na rajdzie rowerowym nie zabrakło także pracowników Lasów Państwowych z Panem Nadleśniczym Mariuszem Szwedem na czele.

Udzielając wywiadu dla serwisu internetowego bilgoraj.com.pl Pan Nadleśniczy przytoczył najwazniejsze cele organizacji niniejszego rajdu:

"Naszym celem jest upamiętnienie 100. rocznicy powstania Nadleśnictwa Biłgoraj, zaprezentowania jego historii, miejsc dla niego ważnych oraz pokazania, gdzie były w przeszłości leśniczówki i gajówki, które dawały schronienie powstańcom i wojownikom o wolność Polski. To także poznanie walorów przyrodniczych, kulturowych i turystycznych Puszczy Solskiej. Popularyzacja szlaków i tras rowerowych Ziemi Biłgorajskiej oraz Ziemi Niżańskiej".

 

Organizatorami rajdu byli: Oddział PTTK w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju oraz Nadleśnictwo Biłgoraj.