Wydarzenia Wydarzenia

VI Bieg sitarski za nami

Dziesiątki uczestników zmagało się nie tylko z dystansem ale i z upałem

8 czerwca 2019 r. na terenie leśnictwa Bojary i leśnictwa Nadrzecze odbyły sie dwa biegi na dystansie 5 km i 21 km w ramach VI Biegu Sitarskiego. Bieg rozpoczynał się i kończył nad zalewem "Bojary".

W tegorocznym biegu udział wzięło 66 zawodników na wyznaczonej 5 km trasie oraz 101 zawodników w półmaratonie. Klasyfikacja zawodników odbyła sie zarówno w kategorii Open jak i w kategoriach wiekowych. Dodatkowo wydzielono kategorię specjalną: "służby mundurowe" m.in. dla pracowników Lasów Państwowych. W półmaratonie najlepszym zawodnikiem z czasem 01:22:03 okazał się Grzegorz Wójs ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza, natomiast w biegu na dystansie 5 km pierwsze miejsce zdobył Hubert Ćwik z Klubu Agros Zamość z czasem 00:19:01. Ze służb mundurowych najlepiej wypadła z kolei Aleksandra Jakubczak z 3-go Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.

Pozostałe wyniki biegów znajdują się na stronie internetowej: http://biegsitarski.lbl.pl/

Podczas imprezy Nadleśnictwo Biłgoraj przygotowało namiot edukacyjny dla najmłodszych. Dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych grach edukacyjnych, zadaniach plastycznych czy zagadkach za co mogły zdobyć wiele upominków.

Współorganizatorami tegorocznego biegu sitarskiego byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, Nadleśnictwo Biłgoraj oraz LKS "Znicz" Biłgoraj przy pomocy Inicjatywy Obywatelskiej "Biłgoraj Biega".

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!