Wydawca treści Wydawca treści

Struktura organizacyjna Nadleśnictwa Biłgoraj

Nadleśnictwo Biłgoraj jest jedną z 25 jednostek podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Podzielone jest na 3 obręby leśne i 13 leśnictw (w tym 1 gospodarstwo szkółkarskie).

Nadleśnictwo Biłgoraj jest podzielone na obręby i leśnictwa:

1. Obręb Biłgoraj:

- leśnictwo Biłgoraj

- leśnictwo Wola

- leśnictwo Bojary

- leśnictwo Nadrzecze

- leśnictwo Zagumnie

- szkółka leśna "Bojary"

2. Obręb Tarnogród:

- leśnictwo Luchów

- lesnictwo Ciosmy

- leśnictwo Sól

- leśnictwo Biszcza

- leśnictwo Potok

3. Obręb Huta Krzeszowska:

- lesnictwo Ujście

- leśnictwo Huta

- leśnictwo Rogóźnianka


Nadleśnictwo jest samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych, która podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Prowadzi i koordynuje wszystkie działania związane z lasami na terenie nadleśnictwa, łącznie z nadzorem nad lasami gminy Harasiuki z upoważnienia starosty niżańskiego. Organizacja pracowników nadleśnictwa przedstawia się następująco:

Nadleśniczy - kieruje samodzielnie nadleśnictwem, ponosi za niego odpowiedzialność, a także reprezentuje nadleśnictwo na zewnątrz.

Zastępca nadleśniczego - podlega nadleśniczemu, a w przypadku nieobecności nadleśniczego sprawuje w jego imieniu obowiązki służbowe. Sprawuje i koordynuje działalność handlową nadleśnictwa oraz odpowiada za prawidłową działalność Działu Gospodarki Leśnej.

Główny księgowy - jest przełożonym Działu Finansowo-Księgowego. Do obowiązków pracownika należy organizacja, instruktarz i nadzór zadań w zakresie: księgowości, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, ewidencji sprzedaży, sprawozdawczości oraz prowadzenie kontroli wewnętrznej dokumentów finansowo-księgowych. Prowadzi ponadto windykację należności.

Sekretarz - jest przełożonym Działu Administracyjno-Gospodarczego i jest odpowiedzialny za jego prawidłowe funkcjonowanie oraz całokształt spraw związanych z obsługa administracyjną.

Inżynier nadzoru - samodzielne stanowisko pracy, do zadań którego należy prowadzenie kontroli funkcjonalnej w nadleśnictwie w zakresie ustalonym z nadleśniczym. Współpracuje z zastępcą nadleśniczego w sprawach planowania gospodarczego, koordynacji i realizacji prac gospodarczych.

Dział Finansowo-Księgowy - kierowany przez głównego księgowego. Do zadań działu należy głównie wykonywanie zadań związanych z prowadzeniem gospodarki finansowej nadleśnictwa oraz ewidencji księgowej. Wykonuje także sprawy związane ze sprzedażą drewna i jego fakturowaniem, prowadzenia kasy nadleśnictwa. Zajmuje się ponadto analizą i sprawozdawczością finansowo-księgową.

Dział Administracyjno-Gospodarczy - kierowany przez sekretarza zajmuje się obsługa administracyjną nadleśnictwa. Prowadzi sprawy w zakresie zaopatrzenia i remontów, środkami trwałymi i nietrwałymi, transportem i infrastrukturą nadleśnictwa, podatkami lokalnymi, realizacją zamówień publicznych a także koordynacją spraw dotyczącą instrukcji kancelaryjnej i archiwalnej.

Dział Gospodarki Leśnej - dział podlegający zastępcy nadleśniczego zajmujący się całokształtem prac z zakresu: selekcji i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu wraz z ochroną p. poż., ochrony przyrody, edukacji leśnej, urządzania lasu, użytkowania lasu, użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego oraz stanem posiadania,  ewidencją gruntów i ich udostępniania. Dział ten również nadzoruje realizację zadań związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej w lasach niestanowiących własność Skarbu Państwa.

Posterunek straży leśnej - komórka organizacyjna nadleśnictwa powołana w celu zwalczaniu przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego. Na czele posterunku stoi Komendant Straży Leśnej, który bezpośrednio podlega nadleśniczemu. W skład posterunku wchodzą starsi strażnicy leśni.

Stanowisko ds. pracowniczych - samodzielne stanowisko pracy podlegające bezpośrednio nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw pracowniczych w rozumieniu kodeksu pracy, Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla pracowników Polskiego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe oraz innych unormowań obowiązujących w tym zakresie. Dodatkowo prowadzi inne prace zlecone przez nadleśniczego w tym m.in. administrowanie danymi strony internetowej nadleśnictwa.

Leśniczy - stanowisko podlegające bezpośrednio zastępcy nadleśniczego. Leśniczy odpowiedzialny jest za prowadzenie gospodarki leśnej oraz ochroną przed szkodnictwem leśnym i jego zwalczaniem na terenie leśnictwa.

Podleśniczy -  stanowisko podlegające leśniczemu. Wykonuje prace zlecone przez leśniczego.

Robotnicy - stanowisko podlegające sekretarzowi. Pracownicy na tym stanowisku wykonują pracę zleconą przez sekretarza.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Konkursu fotograficznego dla uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju

Konkursu fotograficznego dla uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie wraz z Nadleśnictwem Biłgoraj podjęła inicjatywę zorganizowania konkursu fotograficznego dla uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Jego celem jest wyłonienie najlepszych zdjęć ukazujących, w różnych porach roku, uroki leśnego pejzażu, walory przyrodnicze, bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego czy też najpiękniejsze zakątki turystyczne terenów zarządzanych przez jednostki RDLP w Lublinie.

Nadesłane prace zostaną wykorzystane przez RDLP w różnorodnych materiałach m.in. w kalendarzu RDLP w Lublinie na rok 2025.

Konkurs trwa od dnia 17 września 2024 r. do dnia 10 października 2024 r. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Udział w konkursie jest dobrowolny. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zaakceptowanie Regulaminu. Poprzez akceptację Regulaminu rozumie się wysłanie kart zgłoszeniowych (Załącznik do Regulaminu) wraz ze zdjęciami.

Zarówno kartę zgłoszeniową, jak i prace fotograficzne należy przesłać w formie elektronicznej na adres promocja@lublin.lasy.gov.pl (wykorzystując dostępne usługi internetowe pozwalające na przechowywanie danych w ramach internetowej przestrzeni dyskowej np. WeTransfer czy Dysk Google) w tytule należy wpisać: „Konkurs fotograficzny”.

Istnieje możliwość osobistego dostarczenia prac konkursowych na pendrive do siedziby RDLP w Lublinie (pokój 109 lub 110).

Uczestnik może przesłać na Konkurs od jednej do maksymalnie czterech fotografii.

Nagrody rzeczowe za zajęcie I i II miejsca ufunduje RDLP w Lublinie, zaś nagrodę za zajęcie III miejsca ufunduje Nadleśnictwo Biłgoraj. Nagrodą główną (za zajęcie I miejsca) jest sprzęt elektroniczny w postaci tabletu.

Zachęcamy do licznego udziału w konkursie.